Hoppa till innehåll

Rudbeckia kollektivhusförenings webbplats!

Föreningens webbplats är föreningens bästa hjälpreda. Här håller föreningen ordning på och har alltid tillgång till den senaste versionen av medlemsregistret och alla gemensamma dokument. På föreningens webbplats når styrelsen snabbt ut till medlemmarna på medlemsbloggen och man berättar för allmänheten om sin verksamhet.

Vill ni få hjälp att bygga er förenings webbplats så hjälper Pasma webb & layout er att komma igång och utbildar er i underhållet av webbplatsen efter era behov!

På Rudbeckia kollektivhusförenings webbplats berättar föreningen om sin verksamhet, att verka för kollektivhusbyggande i Uppsala och om sitt spännande samarbete med Sveafastigheter som just nu bygger det nya kollektivhuset, Rudbeckia i Rosendal.

Man kan också kontakta Rudbeckia via kontaktformuläret på webbplatsen och här kan man också söka medlemskap i föreningen.

Styrelsen informerar om vad som händer i föreningen i sina nyhetsinlägg på medlemsbloggen. Medlemmarna kan även prenumerera på nyhetsinläggen för att alltid hålla sig uppdaterade och i evenemangskalendern informerar föreningen om allt som är ”På gång” i föreningen. Öppna evenemang som vänder sig till allmänheten och medlemsaktiviteter för medlemmarna, afterworks, workshops, medlemsmöten och styrelsemöten.

För att komma till medlemssidorna behöver du logga in som medlem. Här har föreningen sina medlemsregister, protokoll och andra viktiga dokument. Styrelsen har sin egen inloggning som ger dem rätt att skriva, redigera och lägga upp egna dokument på sidan.

Styrelsen har utbildats i webbplatsens skötsel och kan alltid gå tillbaka till mina användarmanualer när det behövs.

Kontakta mig om ni vill bygga er förenings webbplats!


Besök webbplatsen

Inlägget Rudbeckia kollektivhusförenings webbplats! dök först upp på Pasma webb&layout.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *